Elastyczne protezy

Jednym z rodzajów protez, wykonywanych w poznańskiej pracowni Technident, są elastyczne protezy zębowe. Rozwiązanie to polecamy zwłaszcza osobom, którym zależy na wysokiej estetyce (brak widocznych klamer). Tego typu protezy możemy przygotować wtedy, gdy dana osoba ma część własnego uzębienia.

Acron - komfort i estetyka

Najnowsze protezy elastyczne wykonywane są z acronu - materiału, który dzięki swym właściwościom jest coraz popularniejszy i zastępuje dotychczas stosowane protezy nylonowe. Wykonywane z niego płyty mają wiele szczególnych cech, dostrzeganych zwłaszcza przez tych, którzy wcześniej nosili tradycyjne protezy. Opinie na temat protez z acronu są w większości pozytywne. Wśród zalet tego materiału wymienić należy, m.in.:

  • wysoką wytrzymałość, co zapobiega złamaniom czy pęknięciom protezy,
  • niewielką masę i grubość,
  • możliwość ograniczenia wielkości płyty,
  • elastyczność, chroniącą przed zranieniami dziąseł, odgnieceniami i zarysowaniami szkliwa,
  • możliwość dopasowania koloru w taki sposób, aby proteza  zębowa jak najlepiej imitowała naturalne uzębienie pacjenta,
  • biokompatybilność - brak alergenów, mogących uczulać i wywoływać reakcje uczuleniowe,
  • brak metalowych, wyraźnie widocznych klamer,
  • utrzymywanie koloru przez długie lata użytkowania,
  • odporność na wysokie temperatury.

Proteza elastyczna z acronu czy proteza szkieletowa?

Decyzję o tym, jaki rodzaj protezy będzie najlepszy, podejmujemy wspólnie. Dlatego pierwszym etapem jest wywiad i badanie, a następnie rozpoznanie Państwa oczekiwań. Dobór materiału na protezę jest kwestią indywidualną: coś, co u jednej osoby będzie najlepszym wyjściem, niekoniecznie sprawdzi się u innej. Dlatego rozważając założenie elastycznej protezy zębowej, najlepiej od razu zgłosić się do Technident w Poznaniu. Doświadczony protetyk doradzi, czy elastyczne  uzupełnienie to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie w Państwa przypadku. Następnie specjalista sporządzi plan, wykona konieczne odciski zębów i przygotuje wybraną protezę. Ostatnia wizyta ma na celu jak najlepsze dopasowanie gotowego uzupełnienia. Protetyk poinformuje również o tym, jak należy dbać o elastyczną protezę - jak ją czyścić i przechowywać tak, aby posłużyła jak najdłużej.

Ile kosztuje elastyczna proteza zębowa?

Acron jest stosunkowo nowym materiałem, który pod względem właściwości przewyższa dotychczas stosowane tworzywa. W związku z tym cena wykonanych z niego protez jest wyższa niż w przypadku tradycyjnych, szkieletowych lub nylonowych. Standardowo koszt tego typu pracy wynosi od 2000 do 2500 zł. Cennik uwzględnia oczywiście pracę protetyka oraz to, jak duża jest to proteza. Wielu pacjentów przyznaje, że względy estetyczne i lepszy komfort korzystania to czynniki przeważające, dlatego często cena jest kwestią drugorzędną. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 666 280 227 lub bezpośrednio do jednej z naszych pracowni w Poznaniu! Pomożemy wybrać najlepszy rodzaj protezy, uwzględniając indywidualne potrzeby i możliwości finansowe. Wykwalifikowany protetyk jest do Państwa usług!

Elastyczne protezy zębowe cena